Среда, 14 Декември 2016    PDF Печати Е-пошта
Џес Бејли си заминува од Македонија на 20 Јануари

jovan Burne

Ние Македонците администратори на популарната фејсбук фан страница Macedonia supports Donald Trump кои му помогнавме на Доналд Трамп да стигне до толку посакуваната победа, може да и порачаме на целокупната

Македонска јавност која е разочарана од американскиот амбасадор дека на 20 Јануари кога и официјално Доналд Трамп ја превзема власта во свои раце во Америка, тој датум 20 Јануари ќе биде и последниот ден на амбасадорот Џес Бејли во Македонија.

Џес Бејли беше познат по неговите провокативни настапи и неговото мешање на неколку пати во внатрешните работи на Македонија како и неговото директно мешање во штотуку завршените избори во Македонија.

Амбасадорот Џес Бејли на 20 Јануари ја напушта Македонија, а на негово место ќе дојде нов амбасадор кој ќе има многу подобар но и многу по искрен однос кон Македонија и Македонците.

Јово Бурне

 

На прво место

News image

Заев наместо да купи, моли за вакцини

Срамота е што несуден нобеловец и самопрогласен лидер на регионот како Заев да не може да обезбе...

Историја

News image

Словенското писмо го изучив од татко ми Димитрија Македонски, зашто сме Македонци (1846 година)

„Да се знае кога  селаните од моето родно с. Радибуш, Криворечка Паланка, ме главија за учител ...

Иселеници

News image

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

Култура и туризам

News image

Одење по невестата во Зубовце

Во неделата наутро, младиот девер, со зојачката карта и со тапаните оди да ги покани кумот и старосв...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (56)

ЗНАЧЕЊЕ НА ПОИМИТЕ „ХЕЛЕНИЗАМ“ И „МАКЕДОНИЗАМ“

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.