Недела, 12 Март 2017    PDF Печати Е-пошта
Македонски Манифест повикува, македонскиот народ ДА ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО

Manifest 2Македонски Манифест повикува, македонскиот народ ДА ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО и да не дозволи на антидржавните елементи да го реализират својот пучиски план Б.

ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

ЃОРГЕ ИВАНОВ

ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

ТРАЈКО ВЕЛЈАНОВСКИ

ДО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

Македонски Манифест предупредува, македонските државни институции и македонскиот народ за така наречениот план Б договорен во Струга од поранешниот терорист Али Ахмети и албанската министерка за одбрана Мими Кодели. Целта на планот е да биде блокиран Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов преку завршување на конституивната седница на македонското Собрание и избор на поранешниот терорист Талат Џафери за претседател на Собранието. На тој начин, секоја одлука за вонредна или воена состојба донесена од Претседателот Иванов мора да помине во Собранието, каде мнозинство ќе имаат антидржавните и антимакедонски елементи. Пред да се конституира Собранието тие одлуки ЕДНОСТАВНО ги носи Претседателот Иванов согласно членови 124 и 127 од Уставот. Понатаму, план Б предвидува создавање на Влада без мандат на Претседателот Иванов и атентат врз него, за да може „законски“ избраниот албански претседател на Собранието да управува со Република Македонија. Тогаш секакви граѓански или политички протести ќе завршуваат со насилство и крв врз македонскиот народ.

Македонски Манифест предупредува, досегашниот претседател на Собранието Трајко Велјановски по ниедна цена да не распишуве продолжеток на конституивната седница на Собранието.

Македонски Манифест предупредува, раководството на ВМРО-ДПМНЕ да не зарива нож во грбот на македонскиот Претседател и на македонскиот народ преку дозвола за одржување на антидржавна седница на Собранието.

Македонски Манифест повикува, Претседателот Иванов да спречи организирање на собраниски Пуч и избор на терорист за претседател на македонското Собрание. Истовремено, Македонски Манифест повикува претседателот Иванов да побара ИТНА СЕДНИЦА на Собетот за безбедност во Обединетите нации во врска со загрозеноста на Република Македонија од нејзините соседи Албанија и Косово.

Македонски Манифест повикува, македонскиот народ ДА ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО и да не дозволи на антидржавните елементи да го реализират својот пучиски план Б.

МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.