Среда, 22 Март 2017    PDF Печати Е-пошта
МААК ќе маршира рамо до рамо со својот народ во одбрана на татковината

maakСвесни за опасноста што се надвива над Република Македонија со обидот на Зоран Заев и Зијадин Села за воспоставување паралелна влада без добиен мандат од Претседателот на државата;

Длабоко вознемирени од можноста корумпираните европски бирократи,Јоханес Хан и тројцата европратеници,да извршат дополнителен притисок врз претседателот Ѓорге Иванов,без почит за стотиците илјади македонски граѓани кои веќе три недели протестираат низ македонските градови;

Целосно убедени во исправноста на барањата на граѓанската иницијатива “За заедничка Македонија“;

НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ на МААК донесе одлука да даде целосна и јавна поддршка на граѓанската иницијатива и јавно и отворено да се приклучи на граѓанската иницијатива “За заедничка Македонија“.

Со тоа, јавно и отворено,во овие историски моменти,раководството на МААК ќе маршира рамо до рамо со својот народ, во одбрана на татковината.

Да живее Македонија

НАЦИОНАЛЕН КОМИТЕТ на МААК
Претседател Страшо Ангеловски

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.