Сабота, 18 Ноември 2017    PDF Печати Е-пошта
СТОП НА ПРЕДАВСТВАТА ВО МАКЕДОНИЈА!

canadaМАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО КАНАДА

СТОП НА ПРЕДАВСТВАТА ВО МАКЕДОНИЈА!

17 ноември 2017 година, Торонто, Канада

- Светскиот Македонски Конгрес - Канада упатува јавна покана до сите македонски организации, патриотски здруженија и друштва во Канада за итен координативен семакедонски состанок за актуелната политичка состојба во Македонија после бројните предавства во татковината.

23721840 1690896914318174 1922707667 n

Координативниот семакедонски состанок ќе се одржи на 19-ти ноември (недела) во Соборниот храм на Мкедонската Православна Црква “Свeти Климент Охридски“ во Торонто, со почеток во 11.00 часот претпладне.

На координативниот семакедонски состанок се очекува да се донесе резолуција, мерки и одлуки за протест против предавствата на актуелната Влада во Македонија кон нацијата и државата!

Сите македонски организации, патриотски здруженија и друштва во Канада кои имаат желба да учествуваат во планирањето и подготовките на овие мерки против Предавничката влада во Македонија треба да испратат свои претставници на координативниот семакедонски состанок.

- Предавниците на својот народ можеби не можеме да ги запреме далеку од татковината, но со сигурност ќе им го испратиме револтот на Македонскиот народ во Канада! Да ни биде вечна Македонија! - се вели во јавната покана за координативниот семакедонски состанок од претседателот на Светскиот Македонски Конгрес - Канада, Боби Боне Темелков.

23722105 1690896907651508 222738096 n

 

На прво место

Историја

News image

Што преставуваше Бугарија за Македонија

На почетокот на август 2017 година Македонија и Бугарија потпишаа Договор за пријателство, добрососе...

Иселеници

News image

ВИСТИНАТА ЗА СОЗДАВАЊЕТО НА ГРЧКАТА ДРЖАВА

Неодамна на интернетската мрежа изненадно се појави видео ...

Култура и туризам

News image

Манастир „Свети Архангел Михаил“ во село Теово, Велешко

На 35 километри југозападно од Велес недалеку од селото Богомила распослано пред клисурата на реката...

Фељтон

News image

Александар Македонски (28)

Кога Александар се укотви, го испрати Парменион со мал дел од војската да го најави ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.