Сабота, 28 Април 2018    PDF Печати Е-пошта
Ниту еден граѓанин не живее подобро освен Трајче и Вице
alt

Локвенец не може да се убеди ниту себе си, а не граѓаните во лагите што му ги дале да ги прочита

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Хари Локвенец

Една година по 27 ми април, живот дојде само за Зоран Заев и картелот на власт.

Ниту еден граѓанин не живее подобро, освен Трајче и Вице Заеви кои купуваат фабрики по багателни цени го освојуваат пазарот со марихуана. Животот дојде и за Кочо Анѓушев кој си наплаќа милиони евра за сопствените фирми, но и за разно разни Фрчковци, Грчевци, Талатовци кои си ги вработуваат децата и роднините на државни функции.

Македонија заглави во корупција, а владини функционери заплашуваат новинари и невладини организации доколку проговорат за криминалот што се прави.

Отварање на нови работни места и нови странски инвестиции нема. Просечната плата наместо да биде 30.000 денари како што ветуваше Заев, оди надолу. Нема 100.000 денари за докторите, ниту повисоки пензии за пензионерите. Нема изградба на ниту еден километар од ветените 600 километри автопат. Градежништвото тоне.

Ова се резултатите на работењето на владата на СДСМ, живот за неколкумина од картелот на власт, а пекол за граѓаните на Република Македонија.

Хари Локвенец не може да се убеди ниту себе си, а не граѓаните во лагите што му ги дале да ги прочита.

Овој криминален картел мора да замине час поскоро. Граѓаните заслужуваат подобро.

 

На прво место

News image

Европската Унија и НАТО не смеат да ви бидат алиби за штетни и погубни политики на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го подржиме нелегитимниот процес на СДСМ, на Зоран Заев и тесниот владин круг ...

Историја

News image

ЦИА за заедничката судбина на децата-бегалци од грчка и македонска националност

Во оваа прилика пренесуваме како агентите на ЦИА во 1953 година во детали известувале за состојбат...

Иселеници

News image

Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (5)

  ДЕЛ ОД ПАТОТ НА УСПЕХОТ НА КУМАНОВСКО-ПОЛОШКИОТ АР...

Култура и туризам

News image

ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА

ПРОМОЦИЈА НА ЕТНО ЗАПИС - „ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА”  

Фељтон

News image

Александар Македонски (64)

  ПТОЛОМЕЈ I НЕ ГИ СМЕСТИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ ВО АМОН, КАКО ШТО БЕШЕ ЖЕЛБАТА ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.