Сабота, 23 Јуни 2018    PDF Печати Е-пошта
Заев им даде ветер во грб на Грците да смислуваат што се можат да направат од нас
Како Грција ја замислува Македонија: Вардарска федерација поделена на четири кантони грчки, муслимански, српски и бугарски

Како Грција ја замислува Македонија: Вардарска федерација поделена на четири кантони грчки, муслимански, српски и бугарски

На грчката национална телевизија беше прикажана карта од Македонија по теркот на Грција.

Како Грција ја замислува нашата земја?

Скопско единствено решение: Вардарска федерација поделена на четири кантони грчки, муслимански, српски и бугарски.

Премиерот Заев потпиша договор со Грција кој е на целосна штета на нашата земја. Иако ветуваше дека нема да дозволи промена на Уставот, тој како што самиот зборуваше пред многу години, ја свитка кичмата пред нашиот јужен сосед.

Изгледа таквото негово однесување им даде ветер во грб на Грците да смислуваат што се можат да направат од нас.

Откако од него добија се што побараа, сега Грците имаат друга замисла за нашата земја, а тоа е поделба на кантони.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/kako-grcija-ja-zamisluva-makedonija-vardarska-federacija-podelena-na-chetiri-kantoni-grchki-muslimanski-srpski-i-bugarski/

 

На прво место

News image

Европската Унија и НАТО не смеат да ви бидат алиби за штетни и погубни политики на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го подржиме нелегитимниот процес на СДСМ, на Зоран Заев и тесниот владин круг ...

Историја

News image

ЦИА за заедничката судбина на децата-бегалци од грчка и македонска националност

Во оваа прилика пренесуваме како агентите на ЦИА во 1953 година во детали известувале за состојбат...

Иселеници

News image

Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (5)

  ДЕЛ ОД ПАТОТ НА УСПЕХОТ НА КУМАНОВСКО-ПОЛОШКИОТ АР...

Култура и туризам

News image

ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА

ПРОМОЦИЈА НА ЕТНО ЗАПИС - „ДА СИ ВЕЧНА ЗЕМЈО МОЈА”  

Фељтон

News image

Александар Македонски (64)

  ПТОЛОМЕЈ I НЕ ГИ СМЕСТИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ ВО АМОН, КАКО ШТО БЕШЕ ЖЕЛБАТА ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.