Недела, 22 Јули 2018    PDF Печати Е-пошта
Не дозволувајте да ви ги наметнат нивните оросписки морални и етички норми!

1 8

И покрај фактот што ниедна јавна (а неполитичка) личност, спортист (со исклучок на Борко Ристовски), пејач, глумец... ниеден "странски пријател", ниедна (сериозна) политичка партија или "сериозен политички лидер", не го повика народот на несогласување околу ова што му се прави, туку напротив, го отруја со пропаганда за светла иднина.

Сите учесници на НАТО ФЕСТ 2018, сите аналитичари, уредници, амбасадори, џоамити-паметни и авторитети во општеството, повикуваат на прифаќање на оваа срамна капитулација (оние што молчат, исто како да се со нив!)...

Покрај сите притисоци, закани и уцени, подмитувања, плаќања, наспроти целиот државен апарат и сите "сериозни партии" - МАКЕДОНСКИОТ НАРОД точно знае што сака, а што несака!

Не треба никој да му каже ништо, бабите и дедовците им кажале се што треба да знаат на овие теми! Сепак - кој дошол добредошол! Кој не нека го јаде срамот до века!

Зашто и тие 25 % што се изјаснуваат дека треба да ги прифатиме овие ГМО решенија, интимно, длабоко во себе, знаат дека не постапуваат правилно!

Не, нема таков човек, МАКЕДОНЕЦ по род, што ова ќе го прифати! Тоа се само профитери, мешетари и полтрони!

Не дозволувајте тие да ви го исперат мозокот!

Напротив, маргинализирајте ги и отфрлете ги!

Кажете им дека се педери и дека не ги сакате!!

Не дозволувајте да ви ги наметнат нивните оросписки морални и етички норми!!!

Тодор Ношпал

(постот е превземен од друг профил, ама е точно во центарот)

 

На прво место

News image

ЗАСЛУГИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Иванов ги одликуваште македонистите, Ошлис, Фридман и Крамер

ЗАСЛУГИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Иванов ги одликуваште македонистите, Ошлис, Фридман и Крамер

Историја

News image

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од 22 август 1919 г.

Полномоштво издадено на Димитар Наумов за да ја претставува ВМРО на Париската мировна коференција од...

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (17)

  ВОСТОЛИЧУВАЊЕ НА МИТРОПОЛИТОТ Г. КИРИЛ НА АМЕРИКАН...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (14)

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЖИВЕЕЊЕТО И ОБЛЕКУВАЊЕТО НА ЕСМА – II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (75)

ИМЕТО И ДЕЛОТО НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ РАШИРЕНО ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА ДО ИНДИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.