Недела, 05 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
ДОСТА НИ Е ОД ПОДОБАР ЖИВОТ! БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ!
Фотографија на Bobby Temelkov.

ДОСТА НИ Е ОД ПОДОБАР ЖИВОТ! БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ!

1993 година-Ајде да го смениме името Македонија во ФJРОМ -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

1995 година-Ајде да го смениме Македонското знаме, симболи и Уставот за -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

1996 година-Ајде да направиме приватизација со ММФ И Светската Банка за - ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2001 година-Ајде да го потпишеме Рамковниот Договор и ја симнеме преамбулата -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2004 година-Ајде да го донесеме законот за Територијална Поделба на општините -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2014 година-Ајде да ги слушнеме Бомбите и ги вратиме милијардите долари од ВМРО кај народот-ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година-Ајде да ја прифатиме Тиранската платформа го поставиме албанскиот јазик за втор службен јазик во Македонија- ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година-Ајде да го прифатиме добрососедски договор со Бугарија и бришење на Македонската историјата -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година-Ајде да ја прифатиме Бугарската црква да биде Мајка црква на Македонската црква -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година-Ајде да излеземе на референдум и гласаме ДА за договорот со Грција ,самоуништувачки договор со кој сами се откажуваме од нашето вековно име, култура и историја -па можеби .... ќе не примат во ЕУ и НАТО - ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

Доста ни е од ПОДОБАР ЖИВОТ !
#БОЈКОТИРАМ

Боби Темелков

 

На прво место

News image

Нивното достоинство имало цена - на Република Македонија ѝ турија пепел

Северна – зашто нивното достоинство имало цена (ФОТО) Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, Љу...

Историја

News image

140 години од МАКЕДОНСКОТО ВОСТАНИЕ во Кресна, Пиринска Македонија!

Печатот на Главниот штаб на МАКЕДОНСКОТО востание, на кој убаво се чита им...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (15)

Семејното дрво на Атанасовски е интересно со своите личнос...

Култура и туризам

News image

Манастирот „Св. Мала Богородица“ во Сливница – Преспа (13)

ВОВЕДУВАЊЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА ВО ХРАМОТ

Фељтон

News image

Александар Македонски (54)

Овде, во Опис, на најблиската точка до Вавилон и на линијата за комуницирање со Запа...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.