Среда, 29 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
Заев и СДСМ мора да си заминат
alt

Договорот кој го потпиша Владата е штетен, ја понижува нацијата, го менува името, идентитетот, јазикот и историјата

СДСМ како расипана грамофонска плоча не запира да ги преповторува истите фалш тонови. Секој ден исто соопштение со кое сакаат да го исперат Зоран Заев за капитулантскиот договор кој го склучи.

Договорот кој го потпиша владата е штетен и не и носи ништо добро на Република Македонија.

Капитулантското дело на Заев не не носи поблиску до ЕУ, тоа ја понижува нацијата, го менува името, идентитетот, јазикот и историјата.

Заев повеќе од една година потроши за капитулацијата која сега преку референдум му служи како димна завеса за целиот криминал кој го прави.

Република Македонија е мека за криминал и корупција и тоа е факт кој го нотираа најголемите светски медиуми. Државата под контрола на Заев се претвори во апарат за финансирање на бизнисите на врхушката на власт.

Кон која Европа се стреми Заев, со делење милионски тендери на штотуку формирани фирми, шемата разработена преку Министерството за здравство, Фондот за иновации и сега со ЈСП.

Кон која Европа се стреми Заев, со не хигиена низ градовите, нерешени основни комунални проблеми и нефункционалност на локалните власти да се справат и со најминорни предизвици.

ЕУ бара реформи, владеење на правото и борба против корупцијата, а не нејзино субвенционирање како што тоа Заев го прави. Заев ја оддалечува Република Македонија од ЕУ и врши економски геноцид врз сопствениот народ.

Заев и СДСМ мора да си заминат.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.