Четврток, 30 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
Договорот е спротивен на македонскиот правен систем и меѓународните стандарди и практики

40371607 1062319630610162 3165148618046832640 nМицкоски – Даниелсон:ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со договорот бидејќи е спротивен на македонскиот правен систем и меѓународните стандарди и практики

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, оствари средба со директорот на Директоратот за проширување во Европската комисија, Кристијан Даниелсон.

Во текот на средбата Мицкоски ја афирмираше заложбата на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со членството на Република Македонија во Европската унија. Мицкоски нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ верува во реформите и идеолошките постулати на европската интеграција.

Мицкоски ги повтори ставовите на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со Договорот со Република Грција и укажа дека Партијата не може да се согласи со содржината на истиот бидејќи е спротивен со македонскиот правен систем како и меѓународните стандарди и практики.

„​Во текот на средбата ги повторив ставовите на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со Договорот и укажав дека Партијата не може да се согласи со содржината на истиот бидејќи е спротивен со Македонскиот правен систем како и меѓународните стандарди и практики“, пишува Мицкоски во соопштението на Фејсбук.

Вчера остварив средба со Директорот на Директоратот за проширување во Европската Комисија Кристијан Даниелсон.

​Во текот на средбата ги повторив ставовите на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со Договорот и укажав дека Партијата не може да се согласи со содржината на истиот бидејќи е спротивен со Македонскиот правен систем како и меѓународните стандарди и практики.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/photos/a.833349540173840/1062319627276829/?type=3

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.