Четврток, 30 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
Светскиот и домашниот непријател не‘ донесе на прагот на БЕЗУМИЕТО!

35372480 259481271279491 905250630640074752 n

Светскиот и домашниот непријател не‘ донесе на прагот на БЕЗУМИЕТО!

На нас МАКЕДОНЦИТЕ (тука ги иземам сите малцинства) ОСТАНУВА, САМИ СЕБЕ ДА СЕ СПАСИМЕ ОД ОВАА ВЕКОВНА СВЕТСКА ЗАВЕРА, ПРОТИВ МАКЕДОНИЗМОТ! ИЛИ САМИ СЕБЕ ЌЕ СЕ ДОНЕСЕМЕ ВО СОСТОЈБА НА ВЕЧНИ ТАНТАЛОВИ МАКИ!!!
ПС
(Со "Танталов маки" или тантализам" , се опишува фрустрацијата на лик на која целта секогаш и е пред неа но никогаш не може да ја дофати).
Јас тука би го додала и тоа, како што Тантал го уби својот син и го принесе на гозба на Боговите само за да го привлече нивното внимание, а потоа го предизвика гневот на истите и поради тоа , од нив ,беше осуден на вечни маки...
Така и НИЕ,
`трчајќи по ЕУ да не храни НАТО да не брани`,
сами себе те
НАШИТЕ ИДНИ ПОКОЛЕНИЈА, ќе `ГИ УБИЕМЕ` !?!?!?
Доброволно ќе ги осакатиме!?
Ќе ги избришеме од светскиот регистар на народи!?
Ќе ги обезчестиме!?
Безимени да бидат!?
Не почитувани !?
Понижени!?
Без историја!?
Без достоинство!?
~МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ!
~ОДВАЖИ СЕ!
~СПРОТИВСТАВИ СЕ НА ОВАА НЕЛЕГИТИМНА ВЛАСТ!
~БАРАЈ ОСТАВКА!
#БОЈКОТИРАМ!

Движење на носителите и бранителите на држ.суверенитет Македонска Преродба
 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.