Петок, 31 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи
Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи

Заев ја почна кампањата „ЗА“ со дебакл во Кочани – одвај 200 присутни, половина секојдневни минувачи

Иако власта почна со силна кампања, во која се вклучени потплатените медиуми (за кои ОБСЕ члиј поранешен претставник Дуња Мијатовиќ порано не се симнуваше од вратот на Груевски), странците, но и такви кои глумат патриоти, Заев започна со дебакл во Кочани.

Неговата отворена трибина во градот на оризот започна околу 18 часот, а во градот со 25.000 жители, Заев го удостоија едвај околу 200 граѓани. Толку жители на Кочани сакаа да ги слушнат неговите зборови пред референдумот, иако веројатно е дека половина од нив се луѓе кои тоа време обично го користат за прошетки, па тие ќе беа таму и да не беше отворената трибина. Впрочем, фотографиите самите зборуваат.

alt

altalt

https://denesen.mk/zaev-ja-pochna-kampanjata-za-so-debakl-vo-kochani-odvaj-200-prisutni-polovina-sekojdnevni-minuvachi/

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.