Среда, 12 Септември 2018    PDF Печати Е-пошта
МПЗ ХРИСТО МАТОВ-ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКА ДА НЕ СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ!

30742260 10156512149593313 9138091019068875814 nМПЗ ХРИСТО МАТОВ

ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКА ДА НЕ СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ!

12 септември 2018 година, Скопје, Македонија

- Македонското Патриотско Здружение ХРИСТО МАТОВ (МПЗ ХРИСТО МАТОВ) ја поздравува одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да не се гласа на референдумот на 30 септември, бидејќи трите прашања на едно гласачко ливче значат промена на името на државата и идентитетот на нацијата, а ВМРО-ДПМНЕ е против Договорот Димитров-Коѕиас Договор кој што ја става МАКЕДОНИЈА и македонскиот народ на најпонижувачката позиција од осамостојувањето до денес!

Имајќи предвид дека поради неизлезеност, на референдумот на 30 септември нема да се донесе одлука за промена на името на државата и идентитетот на нацијата, очекуваме Владата да поднесе оставка а Собранието да се распушти и да се оформи техничка влада до предвремените Парламентарни избори!

МПЗ ХРИСТО МАТОВ ја поздравува одлуката на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, да гласаат против промена на Уставот со цел промена на името на државата и идентитетот на нацијата!

ЗАТОА #БОЈКОТИРАМЕ

ИК на МПЗ ХРИСТО МАТОВ

 

На прво место

News image

Заев во паника нудел и амнестија и укинување на СЈО, Мицкоски ја одбил!

Според партиски информации од СДСМ и ВМРО - ДПМНЕ, Заев побара национална прошка, но и нудел преку...

Историја

News image

Циркуларно писмо на Министерството за народна просвета на Народна Република Бугарија за исправки во учебниците по истори

Ноември 1947 г. Изработката на новите учебниците по историја по 9.IX.1944 година беше извршена во п...

Иселеници

News image

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски - најголемиот инвеститор од македонското иселеништво (14)

Иселувањето од прилепскиот крај на Ѓорѓија Џорџ Атанасоски...

Култура и туризам

News image

Македонски или Тројански даб симбол на вечноста

Македонскиот даб е ендемски вид со посебни карактеристики и преставува вистинско природно богатсво. ...

Фељтон

News image

Александар Македонски (53)

Во Суса тој ја изрази оваа идеја со непогрешлива јасност и на симболичен начин за це...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.