Сабота, 15 Септември 2018    PDF Печати Е-пошта
И Заев,Шеќеринска и Димитров се #Бојкотирам и на 30-ти ќе прават ајвар!

29473119 1505986692847141 8326448020572748386 nАлександар Пандов

И Заев,Шеќеринска и Димитров се #Бојкотирам и на 30-ти ќе прават ајвар!

Значи дефинитивно донесовте одлука да бегате од судот на народот! Уцвикавте при толку “булдужери”, пари и сила.

Џабе пропаганда, реклами, спотови, запалки и што ти уште се не. Само го раскаравте народот.

Што викаат анкетите? Дебакл, катастрофа, ма дали е можно, а? Можно е, при толку бесмилосно крадење и расфрлање со народни пари, можно е кога ги гледаме македонските херои секојдневно во судници, а терористи и дилери секојдневно се пуштаат од затворите!

И најважното, вие барате од народот сам, со вашите глупави пенкалца да си го избрише својот идентитет и своето постоење!

Начинот кој сте го одбрале да преку уставниот суд избегате од гласот на народот, верувајте ми само полошо си правите, но вие си знаете.

#Бојкотирам ПОБЕДИ

Македонија ПОБЕДИ

 

На прво место

News image

Неизбежноста на #2та Глобална Опција на Русија и Кина на Балканот и во Македонија

Неизбежноста на #2та Глобална Опција на Русија и Кина на Балканот и во Македонија

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.