Среда, 10 Октомври 2018    PDF Печати Е-пошта
Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ ја напушти расправата на Комисијата за уставни измени
alt

И Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ ја напушти расправата на Комисијата за уставни измени

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска, по нејзиното излагање критикувајќи го договорот до Преспа со кој се менува уставното име на Република Македонија, истакна дека нема да продолжи да учествува и да биде дел од понатамошната работа на Комисијата за уставни измени.

Стојановска е третиот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ кој ја напушти работата на оваа комисија, по Трајко Вељаноски и Антонио Милошоски.

 

На прво место

News image

250.000 граѓани во Грција зборуваат македонски

Европска мрежа за малцински јазици: 250.000 граѓани во Грција зборуваат македонски ...

Историја

News image

МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ И КРАЛОТ ДЕМЕТРИЈ НА БРОНЗЕНИ ШТИТОВИ ОД „СТАРО БОНЧЕ“, КАЈ СЕЛОТО БОНЧЕ, ПРИЛЕПСКО

МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ И КРАЛОТ ДЕМЕТРИЈ НА БРОНЗЕНИ ШТИТОВИ ОД „СТАРО БОНЧЕ“, КАЈ СЕЛОТО БОНЧЕ, ПРИЛЕПС...

Култура и туризам

News image

ВРЕМЕ Е

Чедомир Б.Шопкиќ

Фељтон

News image

Александар Македонски (62)

ИЗГРАДБА НА БРОЈНИ ЗНАЧАЈНИ ХРАМОВИ ПОСВЕТЕНИ НА АНТИЧКОТО ВРЕМЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.