Понеделник, 05 Ноември 2018    PDF Печати Е-пошта
ТИМОНИЕ СО НАВРЕДИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Сме биле фашисти

alt

ТИМОНИЕ СО НАВРЕДИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Сме биле фашисти со лажна митологија, не е сигурен дека не сме нормални како Французите!

Како што вели Јани Бојаџи на својот Фејсбук маските се паднати, но маските не се паднати само на македонските политичари туку и на странските емисари и дпломати кои од ден во ден се повеќе се мешаат во внатрешните работи на државата и спротивно на сите дипломатски конвеции употребуваат и речник кој е се само не дипломатски.

Токму таков пример е примерот со коментаритен на францускиот амбасадор во Македонија Кристијан Тимоние кој не бираше зборови и навреди во своите коментари на последниот пост на македонскиот режисер Јани Бојаџи.

Имено тој фотографијата која ја постираше Бојаџи на својот Фејсбук пост ја нарече срање, а понатаму упати и навреди кон пријателите на Бојаџи кои го критикуваа ваквиот негов коментар. Тимоние напиша дека нема полоша судбина од таа да те величаат кретени, мислејќи на пријателите на Бојаџи.

Откако ги навреди пријателите на Бојаџи, Тимоние продолжи со навредите кон македонскиот народ за кој неговиот дедо му раскажувал дека се исти како Французите, односно не се ништо поинакво, а тој веќе не е сигурен дека тоа е така.

Амбасадорот понатаму се дрзна да ги нарече Македонците фашисти, со лажна митологија претставена во проектот Скопје 2014, додаајќи дека поради тоа младите си заминувале и земале бугарски пасоши.

alt

alt

alt

alt alt alt alt

https://infomax.mk/wp/%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D0%BD%D0

 

Историја

News image

Крстоносците од Првиот крстоносен поход во Македонија

Крстоносците од Првиот крстоносен поход во Македонија

Иселеници

News image

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖУВАЊЕ НА ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ВО ТОРОНТО

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖУВАЊЕ НА ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ВО Т...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (16)

ЕСМА РЕЏЕПОВА ВО ЕМИСИЈАТА „МИКРОФОНОТ Е ВАШ“ И ПОТОА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (2)

ГЕОГРАФСКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА БАЛКАНОТ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.