Понеделник, 05 Ноември 2018    PDF Печати Е-пошта
Да живее Никола Груевски, симболот на Македонскиот НЕПОКОР

alt

Тебе не те суди судот, туку политиката. Се' ќе помине, се' ќе се издржи, но нема да се заборави.
Еден ден, во не така далечната иднина, кога ќе поминам по улица и кога ќе ги сретнам твоите дечиња, ќе запрам, ќе ги поздравам и гордо ќе им кажам:
- Ви сте челад на бедемот на Македонија. Гордо да чекорите и да знаете дека вашиот татко никогаш не ја предаде Македонија.
Сите сме свесни дека ти беше политичар кој најмногу сакаше да се реши спорот на името со јужниот сосед, но таа желба не те поведе во лудоста која ја поведе денешната власт да потпише бланко бел лист кој отпосле е наполнет со предавства на својата земја и својот род.
Македонија беше за тебе предизвик, твојот единствен и најголем предизвик. Да не се спие поради неа, да се работи деноноќно, да се ствара, реализира, исполнува ветеното пред народот, да се постави сопствениот живот во служба на татковината па макар за тоа пателе семејствто, пријателите и доста соработници.
Чекориме низ државава секојдневно и слободно можам да кажам:
-Нема место каде не е оставен белегот од работата на Никола Груевски.
Има некои како мене што секојдневно помислуваат на она што сме го изгубиле, и прави споредби со она што денес го имаме.Боли....боли до срж.
Изгасна перспективата, надежта и мотивот за подобро утре.
Нека ми се лути кој сака...јас повеќе не гледам ни малку надеж и перспектива, а родител сум....боли и ова..и те како боли.
Може да поведат уште милион валкани пропаганди врз тебе, но ниедна нема да го извалка твојот образ кај оние кои знаат кој си , и колку си значел за националниот интерес и просперитет на нашата земја.
И на крај ќе завршам со твоите зборови кои не само што одекнуваат, туку и водат, и те како водат низ оваа денешна темнина:
- Се додека опстојува тој столетен оган во идеите и целите на нашата партија, ВМРО ќе остане вистинскиот чувар и тоа цврсто јадро на Македонија. Бидете горди, бидете достоинствени, главата Горе, народот на Македонија зедно со ВМРО ќе оствари триумф. Доаѓаат подобри времиња, ќе се избориме за слободата и за напредок!

Да живее ВМРО-ДПМНЕ
Да живее Македонија

...и јас ќе додадам
Да живее Никола Груевски, симболот на Македонскиот НЕПОКОР.

20953882 10211119233394203 3377880933623134913 nКристиан Јандриоски
 

Историја

News image

Крстоносците од Првиот крстоносен поход во Македонија

Крстоносците од Првиот крстоносен поход во Македонија

Иселеници

News image

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖУВАЊЕ НА ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ВО ТОРОНТО

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖУВАЊЕ НА ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ВО Т...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (16)

ЕСМА РЕЏЕПОВА ВО ЕМИСИЈАТА „МИКРОФОНОТ Е ВАШ“ И ПОТОА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (2)

ГЕОГРАФСКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА БАЛКАНОТ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.