Вторник, 06 Ноември 2018    PDF Печати Е-пошта
На пратениците на ВМРО-ДПМНЕ власта им се заканувала со 15 години затвор
alt
Милишоски: На пратениците на ВМРО-ДПМНЕ власта им се заканувала со 15 години затвор доколку не гласаат за уставните измени!

Полека, но сигурно се одмотува клопчето околу гласањето за уставните измени и притисоците и тортурата вршена врз опозициските пратеници со цел да го дадат својот глас за промена на Уставот и уставното име.

Имено пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во Отвореното студио во телевизија Алфа го посочи разговорот кој го имал со еден од осумте пратеници кои го дале гласот за отворање на Уставот.

Во разговор со Милошоски опозицискиот пратеник кој гласал за уставните измени му посочил дека доколку не гласа за Република Северна Македонија ќе лежи 15 години затвор, а тој го дал својот глас за да се спаси од затвор.

-Пратеникот дојде и лично ни кажа. Тоа е пратеник со кој што ја сум одел во кампања, го познавам многу подобро од вас.

Дојде дента и беше блед како крпа, него шест месеци го малтретираат по комбиња по затвори по притвори, носење рано на судови, праќање дома. Самиот кажа, ми рекоа дека ќе ме осудат на 15 години доколку не гласам за смена на Уставот и човекот гласа за да се спаси.

 

На прво место

News image

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНИЈА НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ТРГНЕ ВО ЖЕСТОКА КОНТРА ОФАНЗИВА

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНИЈА НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ТРГНЕ ВО ЖЕСТОКА КОНТРА ОФАНЗИВА

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.