Среда, 05 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Ова е најнеуспешната влада која што во историјата на Македонија сме ја имале
alt
Јанушев: Ова е најнеуспешната влада која што во историјата на Македонија сме ја имале

Покрај најгорливото прашање што го прават, а тоа е на сила да го завршат процесот за уставни измени против волјата на народот и покрај неуспешниот референдум, исто така во секое друго поле имаме поразителни резултати.

Дали е тоа економијата, дали е тоа здравството, образованието, земјоделието, нема тема каде што можеме да кажеме дека се успешни, изјави во емисијата „200“ на Алсат М телевизија, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Јанушев потенцираше дека откако е СДСМ на власт не само што имаме зголемено задолжување, туку и задолжувањето бележи рекорди како никогаш досега, исто дека има и помалку од 30% на реализација на капиталните инвестиции, и додава дека толку се некадарни и неспособни дури и проектите кои што беа започнати од претходната влада не успеваат да ги реализираат.

– Пред две години, на почетокот на мандатот една од работите што Заев успеа да ги излаже е дека Фејсбук и Гугл биле на вратите, ама сега од тоа се што направи е да вработи стотина луѓе во владата кои по цел ден седат на Фејсбук и гуглаат на Гугл, ако мислеше на тоа, тогаш реализирано му е ветувањето.

Токму затоа истакна дека протестите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги започна од минатата среда, продолжуваат и оваа среда, ќе продолжат и за време на викендот, се протести буквално против овие црнила кои што оваа неспособна влада ги наметнува и очекуваат поддршката од граѓаните на овие протести само да се зголемува, бидејќи граѓаните секојдневно ги чувствуваат последиците од црнилата кои ги создава владата на СДСМ.

 

На прво место

News image

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ И НЕГОВАТА ДУХОВНО-НАЦИОНАЛНА И ЦРКОВНА МИСИЈА ВО ТАТКОВИНАТА (26)

ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ....

Култура и туризам

News image

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ       

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (9)

ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ (ДЕЛ II) 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.