Среда, 05 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Ако Македонија е Се што имаме тогаш ајде заеднички да седнеме на иста маса

10985664 776744442422670 8320968173733022111 nИван Соколов

Ако Македонија е Се што имаме тогаш ајде заеднички да седнеме на иста маса, заднкчки да тргнеме против злото Заев и СДС.

Ако Македонија е наша заедничка татковина, ако е Македонија се што имаме, тогаш и грижата и борбата за неа, треба да биде наша заедничка.

Кога веке сме кај заедничката борба за Македонија,во моментов наше заедничко е само злоупотребата на таа борба.

Заев тврди дека сето тоа што го прави, нее предавство, туку борба за подобар живот во Македонија.

Мицковски и ВМРО ДПМНЕ со сите сили(со тие што и колку што ги има)се спротивставува на предавството што Заев и СДС и го прават на Македонија.

Народот македонски негодува но ведне глава. Само мал дел излегува за да јавно го покаже своето негодување. Некои пак македонци со вештите ФБ прсти, негодуваат не заради тоа што Заев и го приредува на Македонија, туку против тоа што Мицковски и ВМРО ДПМНЕ, не успеваат да го спфечат тоа предавство.

Тие ФБ борци освен ширењето магла забуна и раздор со ништо друго не учествуваат во таа борба. Борбата е заедничка ДА но и одговорноста и студот по улиците и горивото во возилата и солзавецот и палката и судските пресуди се трба да е Заедничко.

МУДРУВАЊАТА и лукавите изјави на нашие ФБ револуционери од Дијаспората, свесно или не, сакајки или не, вршат сериозна услуга на антимакедонската политика на Заев.

Знам можеби отварам тема со која ке бидам парчосан од некои од нив кои ке се пронајдат во текстот на овој статус. Да ризикувам да бидам парчосан но нема да ја премолчам оваа неправда.

Ако Македонија е Се што имаме тогаш ајде заеднички да седнеме на иста маса, заднкчки да тргнеме против злото Заев и СДС, заеднички да изградиме нова власт која ке ја поведе Македонија напред за Македонија со која сите ке се гордееме.

Напиша: Иван Соколов на својот Фејсбук профил

 

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.