Четврток, 06 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
СДСМ не победи на избори, оваа влада е за една употреба

altТрајче Димков: СДСМ не победи на избори, оваа влада е за една употреба

Рејтингот искрено, односно резултатите ви се лоши на сите области. Сите закони што ги правите, што ги предлагате според мене и според анализите гледам дека има слаба реализација, потенцира Трајче Димков, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата при гостувањето на „Само Вистина“.

Димков појасни дека ВМРО-ДПМНЕ стои на ставот дека не прифаќа промена на името, и оти за него лично тоа е неприфатлива варијанта.

-Може да зборуваме за се и сешто и за многу работи. Ние не велиме дека се почнува од Македонија меѓутоа со спогодбата, со договорот со Бугарија и со многу други работи на Македонија и се стопираат некои историски моменти кои сме ги имале. Значи не е така чесно.

На изборите не победивте. Затоа зборувам дека сте Влада за една употреба. Се направи коалиција со намера ова да се случи, посочи Димков.

https://mkreporter.com/

 

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.