Понеделник, 17 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Ставот на Зоран Заев за Војската на Косово пазар за необјавување бомби за него

arsim-zekolliЗЕКОЛИ ОЧЕКУВА БОМБИ ЗА ЗАЕВ: Ставот на Зоран Заев за Војската на Косово како да коинцидира со најавите за “објавување бомби за Заев од една соседна пријателска земја”

Еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ Мане Јаковлески неодамна најави дека до крајот на годинава, една како што тој ја нарекува пријателска држава од соседството ќе објави нови т.н. бомби кои ќе се однесуваат на премиерот Зоран Заев.

Во ибтервју за емисијата Отворено на Алфа ТВ Јаковлевски вели дека во аудио материјалите има докази дека Заев земал пари за да го смени името.

„И Заев го снимале некои странски служби. Во тие разговори ќе чуеме од кого премиерот земал пари за да го потпише Договорот со Грција и што работеше за да дојде на власт иако ВМРО- ДПМНЕ победи на последните парламентарни избори“, вели Јаковлески додавајќи дека Заев на власт дошол со заплашување и притисок на албанскиот политички блок”, тврди Јаковлевски во емисијата Отворено со Љупчо Цветановски.

Ваквите најави ги коментира и Зеколи според кого негативниот став на Заев во однос на Војската на Косово симптоматично коинцира со најавите за “објавување бомби за Заев од една соседна пријателска земја”

-Чинам дека ставот на Зоран Заев за Војската на Косово како да коинцидира со најавите за “објавување бомби за Заев од една соседна пријателска земја”, пишува Зеколи на Твитер.

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.