Вторник, 18 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Европската Унија и НАТО не смеат да ви бидат алиби за штетни и погубни политики на СДСМ
alt

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го подржиме нелегитимниот процес на СДСМ, на Зоран Заев и тесниот владин круг и нема да учествуваме во понатамошна постапка на рушењето на македонската држава.

Ако веќе се стремиме кон европските принципи така и треба да се однесуваме, а не само декларативно, треба да го почитуваме Уставот и законите на Република Македонија. Запомнете ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ како и граѓаните недвосмислено се за ЕУ и НАТО, но не и за наметнатото решение, Република Северна Македонија. Барем еднаш почитувајте ја одлуката и волјата на граѓаните, патем сите ние сме избрани од нив, потенцира Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата при заседавање на Комисијата за Уставни прашања.

Мицевски повика да се престане со злоупотребувањето на остварувањето на нашите стратешки цели и определби. Европската Унија и НАТО не смеат да ви бидат алиби за штетни и погубни политики на СДСМ. Иронијата е дека некој денес оди спротивно од нив, некој поради скриени сомнителни интереси се дрзна да оди против волјата на граѓаните. Штом Атина се радува, очигледно амандманите се штетни и погубни за македонскиот народ. А, оние фиктивни јавни дебати деновиве беа само форма и евтин театар во процесот на конечна капитулација на македонската политика под водство на СДСМ И владата.

ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе остане конзистентна во своите ставови. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ секогаш ќе ги застапува интересите на граѓаните со почитување на законите и Уставот на Република Македонија. Затоа ние, во понатамошниот тек од уставните измени, нема да го подржиме нелегитимниот процес на СДСМ, на Зоран Заев и тесниот владин круг и нема да учествуваме во понатамошна постапка на рушењето на македонската држава. Граѓаните на Република Македонија, јасно кажаа НЕ на ваквите ваши, темни, црни и погубни политики, посочи Мицевски.

 

На прво место

News image

ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ

  ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ  

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Иселеници

News image

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (19)

ЕСМИНИ ТУРНЕИ НА МУЗИЧКИТЕ СЦЕНИ ШИРУМ СВЕТОТ

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (5)

АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ „ЦЕРЈЕ“ КАЈ СЕЛОТО ГОВРЛЕВО, СКОПСКО И ЛОКАЛИТЕТОТ „КОКИНО“...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.