Среда, 19 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Кај Албанците расте РЕВОЛТОТ кон Владата на Заев и функционерите на СДСМ
alt

Зулфи од Норово (општина Крушево) е Албанец и активист на ВМРО-ДПМНЕ. Кај Албанците расте РЕВОЛТОТ кон Владата на Заев и функционерите на СДСМ. Албанците од Норово беа ЖЕСТОКО излажани од Заев и СДСМ, исто како Албанците низ цела Македонија.

Ветено и ИЗЛАЖАНО од СДСМ во Норово, ова важи за СЕКОЈ град и село во Македонија: Пат од Стопанство, преку Алдинци до Норово. Повеќе водоводи и канализации.

Ветени и ИЗЛАЖАНИ еден куп ВРАБОТУВАЊА.

Албанците од Норово и од другите места ќе ги казнат функционерите на СДСМ кои МНОГУ им ветија, а сега НЕ им креваат телефон. Ароганцијата ќе биде казнета.

Новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе има проекти за СИТЕ граѓани и СИТЕ општини.

Голем поздрав до СИТЕ добри луѓе во Норово и во цела општина Крушево.

Зулфи од Норово (општина Крушево) е Албанец и активист на ВМРО-ДПМНЕ.

Кај Албанците расте РЕВОЛТОТ кон Владата на Заев и функционерите на СДСМ.

Албанците од Норово беа ЖЕСТОКО излажани од Заев и СДСМ, исто како Албанците низ цела Македонија.

Ветено и ИЗЛАЖАНО од СДСМ во Норово, ова важи за СЕКОЈ град и село во Македонија:

- Пат од Стопанство, преку Алдинци до Норово.

- Повеќе водоводи и канализации.

- Ветени и ИЗЛАЖАНИ еден куп ВРАБОТУВАЊА.

Албанците од Норово и од другите места ќе ги казнат функционерите на СДСМ кои МНОГУ им ветија, а сега НЕ им креваат телефон. Ароганцијата ќе биде казнета.

Новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе има проекти за СИТЕ граѓани и СИТЕ општини.

Голем поздрав до СИТЕ добри луѓе во Норово и во цела општина Крушево.

Делчево Денес

 

На прво место

News image

Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија

ММДЧП ги повикува Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија, и...

Иселеници

News image

Забранетиот филм РУГАЊЕ СО ХРИСТОС се прикажува во Австралија

  Во Австралија пристигна режисерот и сценарист Јани...

Култура и туризам

Фељтон

News image

Александар Македонски (67)

ТРГОВСКИТЕ ПАТИШТА ЗА ВРЕМЕ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ И РИМСКАТА ИМПРИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.