Вторник, 25 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Никаде во светот не може опозицијата да е крива за глупостите на кои што ги прави власта
alt
Николоски: Мастер планот на СДСМ за уништување на ВМРО-ДПМНЕ нема да им успее

ВМРО-ДПМНЕ има јасна визија каде сака да оди. Има спремна програма, кадровски секако ќе се надоградува. Ова не е последното и најдоброто што јавноста го има видено од ВМРО-ДПМНЕ. Така што мислам дека иднината на партијата е светла без разлика на веќе активираниот мастер план на СДСМ кој што јас го најавив пред референдумот, а тоа е мастер план за уништување на ВМРО-ДПМНЕ, појасни Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при гостување на емисијата „Отворено Алфа“.

Николоски образложи дека пред референдумот само постеше мастер планот, сега по референдумот кога се случи фијаското, истиот план е веќе активиран.

-Но, нема да им успее. Во текот на 2018-та година власта водеше три скапо платени кампањи. Првата кампања беше кампања која што ја прави секоја партија да ги убеди своите членови подржувачи дека што прават е добро. Втора кампања кон неопределените беше со главен наратив ова што го правиме можеби не е најдобро но подобро нема. И третата најскапо платена кампања и најдобро организирана кампања беше насочена кон ВМРО-ДПМНЕ каде што се сакаше да се направи една замена на тези. Каде што главно преку социјалните мрежи, лажни профили, ботови но и луѓе кои што биле влијателни во десницата, а кои што сега ради одредени интереси решиле да и служат на власта се пуштаат тези кои што ако треба да ги поедноставиме се сведуваат на тоа власта ја уништува државата ама опозицијата е крива затоа, објасни Николоски.

Појасни дека тоа е една шизофрена ситуација, затоа што никаде во светот не може опозицијата да е крива за глупостите на кои што ги прави власта.

 

На прво место

News image

Пандов до Катица Јанева: Да си спремиш за утре торбичка со пижамки, папучки, четкичка за заби…

Пандов до Катица Јанева: Да си спремиш за утре торбичка со пижамки, папучки, четкичка за заби…

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.