Вторник, 25 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Заев ќе го тапкаат по рамо се додека не заврши овој процес на уставни измени
1 1Николоски: Заев ќе добие жестока критика од меѓународната заедница затоа што нема исполнето ништо што ветуваше

Заев ќе го тапкаат по рамо се додека не заврши овој процес на уставни измени и додека не заврши тој процес нема да добие никаква критика. Но, после тоа му следува една жестока затоа што целата меѓународна заедница сфаќа дека е излажана, односно она што им било ветувано од тука од Владата е дека ќе се водат неколку процеси паралелно, вели Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа.

Николоски додаде дека владата на СДСМ пред меѓународната заедница ветувала суштински реформи во државата како и продолжување на добрите економски политики на претходната влада, нагласувајќи дека СДСМ и Зоран Заев ја излажале меѓународната заедница.

Меѓународната заедница пополека сфаќа дека договорот за промена на името не само што сега не поминува кај етничките Македонци, туку дека никогаш нема да помине, односно тоа е договор кој што никогаш нема да заживее и никогаш никој нема да го прифати како таков. Понатаму нема реформи никакви а економијата оди само надолу, истакна тој.

Потпретседателот Николоски додаде дека целта на меѓународната заедница е Македонија не само да се стабилизира туку да е една просперитетна и успешна држава која ќе биде дел од европското семејство, потенцирајќи дека меѓународната заедница нема да дозволи држава без реформи и лоша економска политика.

 

На прво место

News image

ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ

  ПОВТОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО на РМ  

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Иселеници

News image

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (19)

ЕСМИНИ ТУРНЕИ НА МУЗИЧКИТЕ СЦЕНИ ШИРУМ СВЕТОТ

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (5)

АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ „ЦЕРЈЕ“ КАЈ СЕЛОТО ГОВРЛЕВО, СКОПСКО И ЛОКАЛИТЕТОТ „КОКИНО“...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.