Среда, 26 Декември 2018    PDF Печати Е-пошта
Алиоски расплака фан на Лидс – причината е македонскиот дрес во вид на поклон
alt

(ВИДЕО)Алиоски расплака фан на Лидс – причината е македонскиот дрес во вид на поклон

Езгијан Алиоски, македонскиот репрезентативец е често критикуван од навивачите на својот клуб Лидс поради непостојаната и променлива форма.

Но сепак, Македонецот ужива голема доверба кај тренерот Биелса. Алиоски денес повторно се најде во центарот на јавноста кај навивачите на Лидс, но за убава работа, поточно потег.

Утрово на социјалните мрежи излезе видео од неизмерната радост на млада Англичанка, очигледно голем фан на Алиоски, која за Божиќ од својот татко доби оригинален дрес од македонската репрезентација токму на Езгијан Алиоски… Солзите радосници кога го виде подарокот доволно кажуваат…

Интересно е тоа што таа со месеци барала да добие дрес од македонската репрезентација, па нејзиниот татко конечно ѝ ја исполнил желбата за Божиќ.

https://sportclub.mk/video-alioski-rasplaka-fan-na-lids-prichinata-e-makedonkiot-dres-vo-vid-na-poklon/

sc logo

 

На прво место

News image

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.