Среда, 09 Јануари 2019    PDF Печати Е-пошта
Оваа влада e банда која тргува со живи луѓе, на сметка на бизнисите и криминални тендери
Јаневски: Оваа влада e банда која тргува со живи луѓе, на сметка на бизнисите и криминални тендери

Јаневски: Оваа влада e банда која тргува со живи луѓе, на сметка на бизнисите и криминални тендери

Ова веќе не е држава од моментот кога се тргна комплетна деструкција на Македонија, како правен систем. Од поделба на власт до формирање на СЈО. И сега имаме ситуација во која што во излегувал човек и велел не го менувам Уставот, а сега поткупува, ги вади луѓето од затвор, ги носи во собраниска сала за да гласаат.

Така што дали тоа ќе го наречете тиранија, диктатура или хунта, исто е бидејќи тоа не е парламентарна демократија, тоа не е Европска унија, НАТО, тоа е ништо. Тоа е хаос, имате една одметната банда од 80-тина луѓе секој таму се грижи за своите тендери, за своите бизниси и пари и тргува со вашите деца, со вас, со мене, тргува со живи луѓе за да може да носи Прада, за да шета по Рим, по Дубаи и слични работи, вели новинарот Дарко Јаневски, во вечерашното гостување во емисијата Отворено, на ТВ Алфа.

Јаневски додаде дека ништо од ветувањата дадени во предизборниот период од страна на СДСМ и Заев немаат важност односно, како што потенцираше тој, единствено важно за СДСМ и Заев, било промена на Уставот со цел промена на уставното име, додавајќи дека на овој начин СДСМ и Заев ги изманипулирале граѓаните, ветувајќи проекти кои немале во план да ги реализираат.

дарко јаневски

https://kurir.mk/makedonija/vesti/janevski-ovaa-vlada-e-banda-koja-trguva-so-zivi-lugje-na-smetka-na-biznisite-i-kriminalni-tenderi

 

На прво место

News image

Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија

ММДЧП ги повикува Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија, и...

Иселеници

News image

Забранетиот филм РУГАЊЕ СО ХРИСТОС се прикажува во Австралија

  Во Австралија пристигна режисерот и сценарист Јани...

Култура и туризам

Фељтон

News image

Александар Македонски (66)

Александар Македонски (66)  

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.