Среда, 10 Април 2019    PDF Печати Е-пошта
Да победиме на изборите и да ги испратиме на незаслужен одмор!
Силјановска со порака од Македнски Брод: Да победиме на изборите и да ги испратиме на незаслужен одмор!

Силјановска со порака од Македнски Брод: Да победиме на изборите и да ги испратиме на незаслужен одмор!

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова вечерва од Македонски Брод порача дека доста е од владеењето на оваа власт и дека заслужуваат со тоа што ништо не сработија како што вели Силјановска народот да ги испрати на незаслужен одмор.
Немам верба дека во јуни ќе добиеме датум.Европската Унија си има сериозни сопствени проблеми и се разбира секој секогаш треба да се води од сопстевните интереси, така и ние нашите национални интереси треба меѓу себе да ги решаваме, со коснензус, а најмногу со народот, а тие сите ги заборавија. Треба да има разни кочници и спреги за никој да нема премногу власт, тогаш ние граѓаните ќе имаме слобода, а тоа кај нас го нема.
Нема ден да не чуеме за нов скандал, само за економија нема да чуеме една убава вест. Си додаваат само нули, а веќе се докажа дека економијата ни е нула. Со таква економија не се чекори кон Европа. Затоа, да победиме на изборите и да ги испартиме на незаслужен одмор, оти ништо не сработија. Па на крајот на мандатот да ветат и да го спроведат тоа дека ќе распишат предвремени парламентарни избори. Само така знаењето од најумните, од оние надвор да ги замолиме да се вратат во најтешките моменти со ветување дека најдобрите ќе бидат на највисоките места. Така ќе ги задржиме децата, и ќе ги натераме да размислат дали и дима не може да градат европска Македонија, рече Гордана Силјановска Давкова.
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски, но ...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.