Вторник, 23 Април 2019    Печати
Победа на Сиљановска значи почеток на крајот СДСМ

alt

Поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот

Гордана Сиљановска Давкова победи во 47 општини во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори, поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, во која има над триесетина партии.

Граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот.

Граѓаните гласаа за право и правдина.

Пендаровски изгуби затоа што е ист како Зоран Заев. Пендаровски не нуди ништо ново за државата, напротив нуди стагнација.

Граѓаните на овие избори покажаа дека не се плашат на заканите и притисоците од власта. Граѓаните покажаа храброст и желба за подобра иднина. Со Пендаровски Македонија само ќе тоне, исто како што тоне во изминативе две години.

Ги повикуваме граѓаните во вториот круг да му го зададат финалниот удар на СДСМ и да излезат со голема поддршка за Силјановска.

Победа на Сиљановска значи почеток на крајот СДСМ.

За право и правдина, за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ