Среда, 24 Април 2019    PDF Печати Е-пошта
Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

alt

Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

Кандидатот на Зоран Заев, Стево Пендаровски е 102.5% ист со него. Заев е симбол на криминогено делување. Заев бараше 200.000 евра за легализација на земјиште, нешто што согласно закон треба да го направи, без притоа за истото да бара мито. Заев и Пендаровски се исти.

Заев во видеото кое излезе на интернет просторот, тврди дека сите бизнисмени кои во Струмица легализирале градежно земјиште морале да платат мито. Коруптивната шема на Заев ги исцеди струмичките бизнисмени. Пендаровски е ист како Заев.

Целиот бизнис во Струмица е притиснат од криминогеноста на власта, затоа Заев изгуби гласови во Струмица. Коруптивната шема од Струмица е префрлена на ниво на цела Македонија, затоа власта изгуби на избори.

Власта изгуби во Скопје, Битола, Велес, Штип, Охрид, Прилеп и уште четириесетина градови. Власта изгуби затоа што Пендаровски и Заев се исти 102.5%. Власта изгуби затоа што криминогената шема од Струмица ја префрли на ниво на цела Македонија.

Пендаровски ќе загуби и во вториот круг. Заев тоа го знае и затоа му се бледи и очајни и митинзите. Граѓаните не сакаат криминал. Доаѓа време за право и правда. Гордана Сиљановска Давкова е почеток на промените. Криминалот мора да оди во историјата.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Стевчо: Ја избркаа Рашела и сега им е крив оној тивок ненаметлив професионалец Чулев

Стевчо Јакимовски: „Ајде да зборуваме чесно! Без предрасуди и политички предубедувања по три мес...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.