Сабота, 18 Мај 2019    PDF Печати Е-пошта
На СДСМ и е поважен криминалот, отколку проектите

Датум за почеток на преговори ќе нема затоа што на СДСМ и е поважен криминалот, отколку проектите

Министерката за труд и социјала призна милионски скандал со фондот за Пиом, одговорност немаше од никого.

Десетици млади и стари починаа во епидемиите на грип и сипаници, додека министерот си делеше крвави тендери, одговорност немаше.

Гореа документи во министерството за правда, се напаѓаа притворени лица, одговорност немаше.

Криминално се делеа субвенции преку Фондот за иновации тешки милиони евра, одговорност немаше.

Се вработуваа синови, ќерки, љубовници, мајки, браќа и сестри по огласи кои беа распишани само за нив, одговорност немаше.

Пратеници кои одлучуваат за суштински прашања нарачуваат наркотици по телефон, одговорност нема.

Долгот расне, граѓаните се повеќе осиромашуваат, одговорност нема од министерот за финансии.

Македонија тоне на листата за корупција, а Заев и Анѓушев си делат тендери и нормално одговорност нема.

Сето ова неодговорно и криминално владеење го гледаат меѓународните претставници и сосема очекувано, како што нема одговорност ќе нема ниту датум за преговори во јуни.

Датум за почеток на преговори ќе нема затоа што на власта и е поважен криминалот, отколку проектите.

Две години граѓаните не видоа ништо од најавените 600 километри нов автопат и 550 километри магистрални патишта. Администрацијата се партизира, а судството политизира. Реформи нема.

Без реформи, без проекти и инвестиции државата не може да тргне напред. СДСМ мора да си замине.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

Иселеници

News image

Борис Ничов – бизнисмен и градител на „Преспанскиот крст“ (15)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ - САД

Култура и туризам

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ПРЕСПА: ПИСАТЕЛОТ СТЕРЈО СПАСЕ ОД ГЛОБОЧАНИ – ЗНАЧАЕН ЛИТЕРАТУРЕН ТВОРЕЦ (2)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (27)

МИГРАЦИЈАТА НА ДОРЦИТЕ (ХЕЛЕНИТЕ) ВО ПЕЛАЗГИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.