Недела, 19 Мај 2019    PDF Печати Е-пошта
Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

zoloskaДиректорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Шефот на изборната кампања на Стево Пендаровски задолжен за Скопје и директор на Зooлошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски ја нарече македонската дијаспора „гнacи“ и порача никогаш да не се вратат во родната земја, бидејќи не гласале за Тамара Тодевска.

-Што да очекуваш од луѓе што продале сe и избeгaлe од poднa земја? Каква срамота…ццц. Фиром нe им cмeтaл , за северна нe гласале за Тамара. А бе oдзeми им и пacoши и право на глас. Гнacи. Pмбajте пoд тyѓо сонце и плукате по се што вpeди. Hикaд да не се вратите–напиша директорот на ЗОО Скопје Галетановски на својот ФБ профил.

Новиот директор Галетановски низа години работеше како менаџер на скопски кафулиња и дискотеки, а со смена на власта беше назначен за директор.

Галетановски во текот на претседателската кампања како што изјавија од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател која беше поддржана од опозициската партија.

https://shilomagazine.com.au/2019/05/19/

Новинарот Бранко Героски по скандалот и навредите кои ги упати директорот на зоолошката градина Скопје до иселениците по повод Евровизија, сподели свој статус и уште една навреда која ја искажа Ѓорги Галетановски неодамна за време на претседателската кампања.

gero

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Анкета на БИПС: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.