Сабота, 25 Мај 2019    PDF Печати Е-пошта
САМО ЗДРУЖЕН МАКЕДОНСКИ НАРОД ,СО СИЛНА ВЕРБА И ЦВРСТ ДУХ ЌЕ ЈА ВРАТИ ДРЖАВАТА ВО СВОЕ ВЛАДЕНИЕ

57710705 829028890795177 8418891303302987776 n

САМО ЗДРУЖЕН МАКЕДОНСКИ НАРОД ,СО СИЛНА ВЕРБА И ЦВРСТ ДУХ, ЌЕ ЈА ВРАТИ ДРЖАВАТА ВО СВОЕ ВЛАДЕНИЕ.

БЕЗ ПОЛИТИЧАРИ БЕЗ ГОВОРИ!, САМО СО ДВЕ ТРИ КРАТКИ ПОРАКИ!

ДА ИМ КАЖЕМЕ ДЕКА ЕВЕ СМЕ, МАКЕДОНЕЦ ЗА МАКЕДОНЕЦ ЕДЕН ДО ДРУГ ГО ЧУВАМЕ АМАНЕТОТ!

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

САМО ЗДРУЖЕН МАКЕДОНСКИ НАРОД ,СО СИЛНА ВЕРБА И ЦВРСТ ДУХ, ЌЕ ЈА ВРАТИ ДРЖАВАТА ВО СВОЕ ВЛАДЕНИЕ.

Драги пријатели познаници, ве покануваме на собирот кој ке се одржи на 8-ми јуни пред споменикот на ВМРО-Скопје.Собирот е во организација на АМАНЕТ 1903.

Да упатиме една силна и моќна порака дека нашата мајка се вика Македонија.

Ве покануваме на мирен и достоинствен начин да покажеме дека сме тука и не ја признаваме оваа вештачка творевина северна.

Да излеземе сите и старо и младо без разлика на политичката определба, далеку да се слушне македонскиот глас и македонската песна.
Никогаш северна
Секогаш Македонија
Македонец за Македонец

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Анкета на БИПС: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.