Четврток, 13 Јуни 2019    PDF Печати Е-пошта
Дали првиот човек на владата со фалсификат на пописот работи оваа држава да ја снема

alt

Мицкоски: Дали првиот човек на владата со фалсификат на пописот работи оваа држава да ја снема

Вака како што е предвиден според овој закон кој што е даден како предлог во Собранието практично се потврдуваат оние шпекулации за тајни средби во двата круга кога се правело редефинирање на политичкиот систем во Република Македонија, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарското прашање за Законот за попис во гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа.

Мицкоски ги коментираше и изјавите првиот и вториот човек во Владата на СДСМ кои што се заканувале доколку Македонија не добие датум дека ќе се распадни, укажувајќи дека мора да се води сметка за што го зборуваат функционерите во владата и да сносат одговорност Видовте како заменик претседател на владата на една национална телевизија вели ако Македонија оваа лето не добие датум за преговори, ќе се распаднела. И никому ништо. Нема ниту еден критичар да кажа чекај што зборува овој човек.

Вториот човек во вадата се заканува за суверенитетот на Македонија. Ние нема да добиеме датум, ќе се распаднеме ли? Сега треба да одговори. Не е тој било кој, не е ова малку игра па се зезале се зафркавале децата надвор на улицата. Ќе се распаднеме ли, кога ќе биде тој период?ако не се распаднеме значи тој лажел, тогаш ќе треба да сноси одговорност, смета Мицкоски.

 

На прво место

Иселеници

News image

Борис Ничов – бизнисмен и градител на „Преспанскиот крст“ (15)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ - САД

Култура и туризам

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ПРЕСПА: ПИСАТЕЛОТ СТЕРЈО СПАСЕ ОД ГЛОБОЧАНИ – ЗНАЧАЕН ЛИТЕРАТУРЕН ТВОРЕЦ (2)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (27)

МИГРАЦИЈАТА НА ДОРЦИТЕ (ХЕЛЕНИТЕ) ВО ПЕЛАЗГИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.