Петок, 28 Јуни 2019    PDF Печати Е-пошта
МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗБОРИ ДА ВРАТИ СЕ ШТО Е СВЕТО НАЗАД!

Djorc Atanasovski

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

Писмена реакција за фејсбук статусот на Радмила Шекеринска

ПРОСТО Е ТАЖНО КОЛКУ ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА СЕ ПОСВЕТЕНИ НА УРНИСУВАЊЕ НА СОПСТВЕНИОТ МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ! ИСТАТА ШЕКЕРИНСКА КОЈА ЗАЕДНО СО ЗАЕВ И ДИМИТРОВ УПОРНО НЕ УБЕДУВАШЕ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СО ДОГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА И ГРЦИЈА Е „БЕТОНИРАН“, САМАТА СЕ НАРЕКУВА СЕВЕРНО МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР!

Во екот кога со Бугарските националисти се води историска „војна“ за Гоце Делчев, а тие упорно се држат до идиотската теза дека Македонска нација е вештачка творба од 1944, што исто така е и Грчка официјална позиција, Шекеринска им дава дополнителни аргументи. Сменија имиња на аеродром, автопат, стадион, институции, униформи на АРМ, им признаа на Грците дека се единствени потомци на Александар Македонски. За нив, нашите браќа и сестри во Егејска Македонија се одредена категорија на граѓани кои не зборуваа Грчки, ама тоа било внатрешно прашање на Атина. Од страв пред Грчкиот Премиер и Македонската химна не смееја да ја интонираат, ама упорно не убедуваат дека Македонскиот идентитет е обезбеден! И се уште се во тешка заблуда дека членството во НАТО може да биде лек за горчината на националниот срам и порази кои ни ги приредуваат секојдневно.

СЕ ШТО ПРЕДУПРЕДУВАВМЕ СЕ СЛУЧУВА! ПРЕДАВСТВАТА СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА БОЛАТ И ЌЕ БОЛАТ УШТЕ ПОВЕЌЕ! ПРЕДАВНИЦИТЕ ЗАРАДИ ВЛАСТ И ЛИЧНИ ПРИВИЛЕГИИ СЕ НАФАТИЈА ДА НИ НАМЕТНАТ ХИБРИДЕН ИДЕНТИТЕТ! НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ДОПРВА ЌЕ СЕ СООЧИ СО ТЕШКАТА ПОЛИТИЧКА КАЗНА ЗА СЕ’ ШТО МУ ПРАВИ НА СОПСТВЕНИОТ НАРОД!

МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗБОРИ ДА ВРАТИ СЕ ШТО Е СВЕТО НАЗАД!

НИКОГАШ СЕВЕРНА, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски
Претседател, МАКЕДОНСКА АЛИЈАНСА

 

На прво место

News image

МАКЕДОНИЈО, ТЕ САКАМЕ (во сите твои бои)

Марија-Емилија КУКУБАЈСКА и Емилија Кукубајска

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.