Петок, 28 Јуни 2019    PDF Печати Е-пошта
Ги повикувам сите Македонци по крв, по род и по самосвест да започнат со следново

Љупчо Ристовски (Интегра): Ги повикувам сите Македонци по крв, по род и по самосвест да започнат со следново:

Сите називи на ваши фирми, невладини, разни приватни организации, институции, друштва да ја внесат придавката МАКЕДОНСКИ/ MACEDONIAN.

Да отпочнеме масовна операција, секаде каде што ќе се свртите, на секоја продавница или канцеларија да стои натпис покрај вашето лого и назив: Македонско…Macedonian ( Macedonian shops, Macedonian restaurants, Macedonian business, Macedonian brand, Macedonian company, Macedonian NGO etc.)
Секој кој може да отпечати налепници со шеснаесто кракото сонце од Кутлеш или да го изгравира на метална значка во боја тој наш македонски национален симбол, како и разни други иновативни идеи поврзано со придавката “македонски/macedonian”, со македонската национална симболика, со се изворно и исконско македонско.
Дијаспората да формира насекаде низ светот Македонски национални стратегиски совети и да започнеме одново и партнерски да ги градиме врските со татковината на основа на единство и сплотеност врз безвремената македонска идеја. Да го отфрлиме од македонското национално ткиво секој болен елемент кој сее раздори помеѓу браќа и кој работи за “туѓи бели дворови”.
Секој кој може финансиски да поддржи една ваква масовна операција, особено крупните бизниси и дијаспората да се вложи целосно во процесите.

Запамтете, визуелниот ефект на неуро маркетингот има огромна моќ. При грмотевица, прво окото реагира и прво сликата се гледа. Звукот или зборот доцни во умот на човекот. Затоа да стане ВИДЛИВО ЗА СЕЧИЕ ОКО македонското/ the macedonian…

Ајде сите заедно, партнерски и во полн личен лидерски капацитет да пратиме моќен одговор на безвернициве, безрбетнициве кои ни брцаат во зеницата на најсветото ни чувство на етничка македонска идентитетска припадност и определба.

Ајде да покажеме и докажеме на светот дека не има, дека воскреснуваме сплотени и моќни повеќе од било кога досега…

Македонци од Македонија, Македонци од Пирина, Беломорието егејско, Македонци од светот, браќа и сестри Македонци подадете си рака едни на други, прекинете секакви делби и раздори едни со други, сплотете се како никогаш досега, обединете се под крепката рака Божја во името Христово, бидете цврсти и храбри, непокорни кон никого, горди и достоинствени, силни како нашите славни претци низ големата ни наша историја, Македонци браќа и сестри бидете ЕДНО, дишете, мислете и делувајте како ЕДНО во тело, срце и душа и со сето срце, душа и разум како за Господа.

Ајде…главата горе! Нема попуштање во нашиот пркос, порив и ревност за Македонската идеја, Македонци мои, браќа и сестри.

СПОДЕЛУВАЈТЕ МАСОВНО…

И НЕКА Е БОГ СО СИТЕ ВАС.
БОГ ДА ЈА БЛАГОСЛОВИ МАКЕДОНИЈА И ВАС ДРАГИ МОИ МАКЕДОНЦИ КАДЕ И ДА СТЕ…

Извор:брегалнички.мк

 

На прво место

News image

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен.

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.