Сабота, 29 Јуни 2019    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицковски>ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача нов закон за Јавно обвинителство

alt

Христијан Мицковски>ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача нов закон за Јавно обвинителство

ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача нов закон за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши судбината и на СЈО. Опозицискиот лидер Христијан Мицковски во интервју за Канал 5 потенцираше дека веќе се формирани внатрепартиски тимови кои работат на законот, кој ќе ги опфати препораките и праксите на Европскиот суд за човекови права.

Шпекулациите дека ВМРО-ДПМНЕ во октомви ќе објави бомби за високи владини функционери, Мицковски ги нарече чаршиски муабети, но на прашањето дали поседува такви материјали, одговори со „можеби да, а можеби и не“.

Во однос на евентулани предвремени параламентарни избори, пак, потенцираше дека опозицијата е подготвена веднаш да прифати техничка влада на чие чело би бил Анѓушев и изборите да се организираат за 100 дена, почнувајќи од сега.

https://telma.com.mk/vmro-dpmne-ke-isporacha-nov-zakon-za-javno-obvinitelstvo/

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.