Недела, 30 Јуни 2019    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати правната држава и владеењето на правото
ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати правната држава и владеењето на правото по победата на изборите и ќе отпочне ослободување од вистинскиот режим

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати правната држава и владеењето на правото по победата на изборите и ќе отпочне ослободување од вистинскиот режим

СДСМ паѓа. Власта е уплашена и затоа прибегнува кон притисоци, закани и шиканирања, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев е на пат да ја загрози и европската иднина на државата. Оваа влада нема капацитет да спроведе реформи, затоа и не се почнати преговори со ЕУ. Зоран Заев се што вети излажа. Вети метла, а по метлата се остана исто, само Тевдовски го нема. Граѓаните не видоа ништо позитивно со оваа власт. Земјоделците го фрлаат својот род, образованието е деградирано, здравството е уништено. Правниот систем е уништен, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи нов закон за СЈО кој е во склад со европското право и препораките на Европскиот суд на правдата.

-Правосудните институции не смеат да се користат за политичка пресметка. Одговорност за секоја злоупотреба ќе има. ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати правната држава и владеењето на правото. По победата на изборите од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе отпочне ослободувањето на Македонија од овој вистински режим, стои во партиското соопштение.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vmro-dpmne-kje-ja-vrati-pravnata-drzava-i-vladeenjeto-na-pravoto-po-pobedata-na-izborite-i-kje-otpochne-osloboduvanje-od-vistinskiot-rezim/

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.