Недела, 07 Јули 2019    PDF Печати Е-пошта
Македонските граѓани немаат кратка меморија, многу добро паметат кој што направил за нивното добро

Од фотелјата на која што седи Заев, зградата во која што работи, стадионот, аеродромот, жицарницата се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Од фотелјата на која што седи Зоран Заев и зградата во која што работи, преку стадионот и спортската сала во која што од срам не доаѓаат да ги гледаат натпреварите на македонските репрезентации, преку аеродромите на кои слетуваат или жицарницата на која што ги возат своите гости во Скопје, се тоа се проекти на ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните гледаат и паметат. Заев го троши рекордно најголемиот буџет во историјата на државата, а има рекордно најниско ниво на капитални инвестиции. Тоа е така затоа што на Заев и расипниците околу него во глава им е само криминалот и личното богатење

Време е СДСМ да се отрезни.

Што побргу СДСМ се отрезни, тоа подобро за државата.

СДСМ за овие две години ништо не направи за доброто на граѓаните. Освен крадење и задолжување на државата, Заев не направи ништо.

Граѓаните многу добро знаат дека автопатите и магистралните патишта со кои што  СДСМ се фали се отпочнати во време на ВМРО-ДПМНЕ, а голем дел од нив се доведени во финална фаза на реализација, залудни се трубачите на Заев.

Македонските граѓани немаат кратка меморија, многу добро паметат кој што направил за нивното добро.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Заев се наоѓа на врвот од октоподот

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.