Четврток, 05 Септември 2019    PDF Печати Е-пошта
ПАНДОВ: Слобода за Ќосето и сите патриоти што гнијат по затвори

ПАНДОВ: Слобода за Ќосето и сите патриоти што гнијат по затвори обвинети за тероризам од мафијата која раководи со државата и правдината

ПАНДОВ: Слобода за Ќосето и сите патриоти што гнијат по затвори обвинети за тероризам од мафијата која раководи со државата и правдината

 
Слобода за братот Горан Ангелов – Ќосето и сите патриоти и уставобранители што гнијат по македонските затвори и притвори, порача поранешниот пратеник и политички аналитичар Александар Пандов, во контекст на актуелните настани околу криминалната афера Рекет.

– Ги осудија како терористи, а врвен сведок им беше Нинџа. Веднаш беа притворени, а осудени се на по 12, 15 и 18 години робија. Вилма Рускоска им беше обвинителка, братучеда му на главниот и одговорен уредник на 1ТВ. Истата во Спире Ристовски гледа терорист и веќе не знам колку месеци го држи во Шутка, а Кабранов кој беше гз и гаќи со Боки појма немал од каде доаѓаат парите во телевизијата. Или оваа е таа правдина кога мафијата раководи со државата?- прашува Пандов во објавата на својот профил на Фејсбук која ја завршува со хаштагот НемаПравдаНемаМир.

https://denesen.mk/pandov-sloboda-za-kjoseto-i-site-patrioti-shto-gnijat-po-zatvori-obvineti-za-terorizam-od-mafijata-koja-rakovodi-so-drzavata-i-pravdinata/

 

На прво место

News image

Тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”

На 25 јануари 2020 година тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД...

Историја

News image

ЕКСКЛУЗИВНИ ДОКУМЕНТИ СВЕДОЧАТ ДЕКА СИТЕ СЛОВЕНСКИ ЈАЗИЦИ ПОТЕКНУВААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

Документ кој датира од 1967-та, 1968-та и 1969-та година беше ексклузивно обелоденет во „Отворено ...

Иселеници

Култура и туризам

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (4)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ II)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.