Петок, 06 Септември 2019    PDF Печати Е-пошта
Хунто под итно ослободете ги патриотите и уставобранителите

pandov1Александар Пандов

Хунто под итно ослободете ги патриотите и уставобранителите.

Пошто Вечер пред месец дена лажел, денес добивте и официјален документ од шведскиот Врховен суд дека браќата осудени за тероризам со драконски казани ви се политички мотивирани за нивна политичка и физичка елиминација! 

Нели во ЕУ ќе одиме?

Како ќе не примат кога од земја членка на ЕУ имаме потврда дека во 21 век во Македонија имаме политички осуденици.

Претседателот на ВМРО, Христијан Мицкоски, треба уште во вторник на средбата со Заев да го отвори ова прашање и час поскоро да бидат луѓето ослободени

#СлободаЗаПатриотите
#СлободаИлиСмрт

69713017 2383283461708419 8193345996311232512 n

69799194 2247294758716327 3103025304839389184 n

 

На прво место

News image

Тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”

На 25 јануари 2020 година тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД...

Историја

News image

ЕКСКЛУЗИВНИ ДОКУМЕНТИ СВЕДОЧАТ ДЕКА СИТЕ СЛОВЕНСКИ ЈАЗИЦИ ПОТЕКНУВААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

Документ кој датира од 1967-та, 1968-та и 1969-та година беше ексклузивно обелоденет во „Отворено ...

Иселеници

Култура и туризам

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (4)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ II)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.