Петок, 13 Септември 2019    PDF Печати Е-пошта
Да ми претиш и да ми се закануваш и уште очекуваш да ми го кренеш?

pandov1

Александар Пандов

Боки постои женска особа во мојот живот која доста често го предизвикува тоа чувство за кое си пишувал, ми ги крева сите влакна на телото, од малото прсте на ногата до главата. Меѓу нас кажано и нешто друго ми крева!

Да бидам искрен со тебе, да си пишал заменичките Фатиме и Ленче ќе дојдат да ме апсат, па ги замислувам како со долги црни кожни мантили и високи над коленцата им чизмички (црвени или црни) со 12-ка потпетици, нешто со лисици и камшици во дланките кои патем речено треба да им се беспрекорно одржани и нормално маникирани (црвена или бела боја ноктињата), така намонтирани ми утрчуваат дома, ме носат во спална во тројка да ме испрашуваат, ја као правам пресврт, па лисиците на нив, а камшиците во мои раце .. Има, има приказна во тоа и да не грешам душа мислам дека и таа ситуација исто би предизвикале кревање, на влакната.

Ама ти ли бе р'ѓо една? Погледни се на што личиш и од позиција на писмоноша или како си се претставуваш ,,специјалниот доставувач на СЈО, Боки Бургија'', да ми претиш и да ми се закануваш и уште очекуваш да ми го кренеш?

Бургијо да не должам, еве статусов ќе стои кај мене на ѕид, времето ќе покаже на кого и што ќе му биде кренато.

П.С. Поздрави ми ги Ленче и Фатиме

Фотографија на Aleksandar Pandov.
 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.