Среда, 18 Септември 2019    PDF Печати Е-пошта
СЈО веројатно е најголемиот пример за вработување со непотизам во Македонија

13015226 1207221359297328 5587478577898828894 nАнтонио Милошоски

Потребна е АНКЕТНА комисија за СЈО, бидејќи СЈО веројатно е најголемиот пример за вработување со непотизам во Македонија, од она што досега е објавено по соц.медиуми:

1&2. Ефимија и Љупчо Чучурски, први братучеди на обвинителот Гаврил Бубевски.
3. Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова си го вработила своето кумашинче, кое случајно е и син на Игор Милев, блзиок соработник на Заев и член на ДИК по предлог од СДСМ од Радовиш.
4. Елена Јосифовска, чија мајка Бети Јосифовска беше обвинител во СЈО.
5. Владимир Миладиновски, внук на истата обвинителката Елизабета Јосифовска.
6. Петре Бошков вработен во СЈО како зет за прва братучетка на министерката Десковска.
7. Ѓорге Делиџаков од Гевгелија, внук од сестра на Катица Јанева, вработен како економски приправник.
8. Вработена во СЈО е и девојката на Лазар Јанев, син на Катица Јанева.
9. Вработен беше и синот на врховната судијка Лидија Неделкова, Давид Неделков.
10. Ќерката на поранешниот директор на МЕПСО Сашо Василевски, Марија Василевска.
11. Синот на судивката Мира Ангелеска од Кичево, Стојанче Ангелески.
12. Ќерката на членот на Советот на јавни обвинители Коле Штериов, Теа Штериова.
13. Близок роднина на Ахмед Рушити, судија во Апелација од Гостивар, Вулнет Рушити.
14. На платниот список на СЈО е и Катерина Рамбабова, ќерка на кандидат за пратеник на СДСМ и ќерка на поранешен претседател на судот во Штип, Миланчо Рамбабов.
15. Синот на судијата Лазар Ризов од Неготино.
16. ќерката на Борис Тунџев директор на Катастар, Катерина Тунџева.
17. Миле Трајковски, советник од редовите на СДСМ во Советот на Општина Крива Паланка.
18. Катица Јанева призна исто така дека го вработила членот на СДСМ Борче Боки Трајковски, лице осудено за измама кое издржало една година затвор.
19. Ѓорѓи Камчев, роднина на првиот на општинската на СДСМ кој активно учествувал во протестите во организација на Шарената револуција.
20. Ангажманот на Мирослав Грчев, функционер на СДСМ, од СЈО е ангажиран да изготви вештачење за случајот Космос.
21. Катица Јанева во СЈО си го вработила и шоферот од Основниот cyд во Гевгелија како личен шофер, а неговото име е Вили Јанев, случајно или не.
22. Душко Димитреиески како возач во СЈО, сопруг на обвинителката Душица Димитриевска од ОЈО Гостивар чии зет за ќерка е Трајче Нешкоски, поранешен генерален секретар на СДММ.

 

На прво место

News image

Јанушев: Граѓаните се во паника, а тие повторно зборуваат за избори!

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не ост...

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.