Петок, 25 Октомври 2019    PDF Печати Е-пошта
Бандата на Заев повеќе сакала да се занимава со геополитика

Igor JanusevИгор Јанушев

Додека трае “канонадата” напади од “перјаниците” на Заев и СДСМ кон Тимоние, Макрон и Франција, го слушаме Заев како повторно лаже дека сите крупни политички одлуки што ги направиле биле за економски развој, поддршка на инвестиции, нови работни места, повисоки плати, лаже дека посветено работеле на привлекување на странски инвеститори ... и затоа сега ќе барале чист мандат, бидејќи во вториот мандат планирале да ги дозајакнеле реформите, да ја доразвиеле економијата.

Е токму поради ова ја напаѓаат Франција, односно Макрон и Тимоние, затоа што им кажуваат дека Владата ги сменила приоритетите, наместо со исполнување на конкретни задачи, т.е. реформи, бандата на Заев повеќе сакала да се занимава со геополитика.

Токму Тимоние наведува дека на Македонија не и се доволни само реформи на хартија, туку тие треба да се спроведуваат во пракса и дека Македонија треба да направи уште многу во поглед на реформите, особено во судскиот систем и во борбата против корупцијата.

А, вие слободно “јачајте” се меѓусебно за втор мандат, додека првиот и последен го завршувате за 2,5 години.

 

На прво место

News image

Игор Јанушев шеф на Републичкиот изборен штаб

Генералниот секретар Игор Јанушев ќе биде шеф на Републичкиот изборен штаб на претстојните предвре...

Историја

News image

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

Иселеници

Култура и туризам

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ПРЕСПА: АМБАСАДОРОТ РИСТО НИКОВСКИ ОД РЕСЕН – ГЛАСНОГОВОРНИК ЗА МАКЕДОНИЈА (10)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (35)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – I ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.