Вторник, 12 Ноември 2019    PDF Печати Е-пошта
Зоран Заев се однесува како феудалец - земјопоседник на Македонија

JanusevИгор Јанишев

Зоран Заев се однесува како феудалец - земјопоседник на Македонија. Неговите “шибицарски” трикови на фасадирање и потпикување на црните работи под тепих што една деценија ги правеше во Струмица, сега ги применува низ цела Македонија.

Три години кога станува збор за работа, имаме буквална нула. Денес, кога се знае дека ќе има избори се разбуди човекот и ветува плати, пензии, субвенции, а кај да е ќе понуди и бесмртност. Само за пуста фотелја. Па, има ли поголем доказ за тоа колку криминален и коруптивен човек е. Мисли дека со пари може да ја купи душата на народот, која ја испогани со нарушеното достоинство и срамот кој го донесе.

Криминално-рекетарската банда на власт предводена од Заев ќе се обиде на секој можен начин да се задржи на власт. Преку груби манипулации, очекувањата дека Заев е подготвен се да прифати, секое барање, ама буквално се, се остварува.

Иако предизборното ветување од пред 3 години беше 100.000 денари за докторите, Заев и бандата чекаа да дојдат на неколку месеци пред избори, после неколку протести и (најави) за штрајкови, “притиснати до ѕид” прифатија дел од барањата на специјалистите, општите лекари, медицинските сестри и лаборантите. Болничката администрација и персоналот за техничка поддршка се исклучени од зголемувањето.

Повторно го потценува сопствениот народ! Граѓаните на Републила Македонија се мудри и нема да наседнат на манипулациите и лагите!

Крајот ви е започнат, народот доаѓа по своето и на 12-ти Април ќе ви пресуди!

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.