Вторник, 10 Декември 2019    PDF Печати Е-пошта
ОВОЈ ПАТ, ЗА ТАТКОВИНАТА СЕ РАБОТИ, ПРИДРУЖЕТЕ СЕ, НЕ ЧЕКА ПЕРИОД СУДБОНОСЕН ЗА ТАТКОВИНАТА!!!!!
75422282 463885407815449 5745813759759220736 nМитко Чавков
Ништо не може да не демотивира во правната битка со ДРЖАВЕН АПАРАТ, времено КИДНАПИРАН ОД ПОЛИТИЧКО - КРИМИНАЛНИ СТРУКТУРИ во власта, помогнати за среќа од мал број партиски војници и слуги на ѓаволот во полицијата, обвинителството и судството.

Но наместо да не обесхрабрат, ТИЕ НЕ МОТИВИРААТ да истраеме во БОРБАТА ЗА ПРАВДА, борба која повеќе не е само наша, туку борба за правдата и владеење на правото за сите во МАКЕДОНИЈА.
Нити имаме, нити сакаме друга опција и друга форма на "пара борба", најмалку пак сакаме да бидеме дел од ТИЕ политичко-криминални пазарења, на што сме сведоци до сега. Напротив, со кренати глави, со презир кон трговците со правото, независно каде припаѓаат и од каде доаѓаат, ПРОДОЛЖУВАМЕ!!!

Се разбира, БИТКАТА ЌЕ ЗАВРШИ ВО СТРАЗБУР ВО КОРИСТ НА ПОЛИТИЧКИ ПРОГОНЕТИТЕ И во корист на ЖРТВИТЕ на апсурдниот ДРЖАВЕН ТЕРОР, со целосно разобличување на ИГРАНКАТА СО ЧОВЕЧКИ СУДБИНИ, на АКТЕРИТЕ кои тоа го прават и се разбира, најважното - на ПРИЧИНИТЕ и МОТИВИТЕ зошто тоа го правеле.

НИЕ КАКО ПОЕДИНЦИ, НЕМА ДА СМЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ ПОБЕДНИЦИ, ЌЕ ПОБЕДИ МАКЕДОНИЈА А СИТЕ ТРГОВЦИ КОИ СЕ ПОИГРАА СО НАШИТЕ СУДБИНИ, ЖЕСТОКО ЌЕ СЕ СООЧАТ СО ВИСТИНСКА ПРАВДА!!!

ПОЧИТУВАНИ РОДНИНИ, ДРУГАРИ и ПРИЈАТЕЛИ, ПРАВНАТА БИТКА ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ, НО ПОСЛУШАЈТЕ МЕ, ОВИЕ КРИМИНАЛНО - ПОЛИТИЧКИ СТРУКТУРИ МОРАМЕ И ПОЛИТИЧКИ ДА ГИ ПОРАЗИМЕ!!!

ОВОЈ ПАТ, ЗА ТАТКОВИНАТА СЕ РАБОТИ, ПРИДРУЖЕТЕ СЕ, НЕ ЧЕКА ПЕРИОД СУДБОНОСЕН ЗА ТАТКОВИНАТА!!!!!

 

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.