Сабота, 14 Декември 2019    PDF Печати Е-пошта
НАТО нема проблем со постоењето на македонскиот јазик!
mn
На фотографијата: Званичен документ на НАТО
- Список на канали за јазици на кои се врши симултан превод од состанокот на министерско ниво одржан на 11ти март 2011 година во седиштето на НАТО во Брисел.
 
На Бугарија, земја членка на НАТО, тогаш (2011) не и пречеше што НАТО и официјално го признава македонскиот јазик!
 
Снимил: МТр
 

На прво место

News image

Јанушев: Власта на свои фирми им поделила 31 лиценца за одгледување канабис

Аферата со канабис-милионите на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и нек...

Историја

News image

ЕКСКЛУЗИВНИ ДОКУМЕНТИ СВЕДОЧАТ ДЕКА СИТЕ СЛОВЕНСКИ ЈАЗИЦИ ПОТЕКНУВААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

Документ кој датира од 1967-та, 1968-та и 1969-та година беше ексклузивно обелоденет во „Отворено ...

Иселеници

Култура и туризам

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (4)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ II)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.