Недела, 12 Јануари 2020    PDF Печати Е-пошта
Пратеникот од СДСМ - Благојче Трпевски продолжува да дели правда во Гостивар

igor 2Пратеникот од СДСМ - Благојче Трпевски продолжува да дели правда во Гостивар

Во петок, 10.01.2020 год. во 12.30 часот во кафулето  ,,Mомче младо,, - Гостивар, од страна на актуелниот пратеник на СДС, Благојче вербално биле нападнати А.Ј (албанец) и Б.О (македонец) седнати на маса недалеку од масата на пратеникот силеџија каде го пиеле своето кафе.

Вербалниот напад не бил со ништо предизвикан, дури и постоела опасност и од физички напад кој бил спречен од луѓе присутни во кафулето.

Според кажувањата пратеникот бил во видно алхохолизирана состојба.

Вербалниот напад се состоел од погрдни зборови и пцовки: Вие сте ВМРО-овци тешки лопови и преваранти и насилно барал да го напуштат кафулето.

Двајцата кои биле вербално нападнати за да спречат ескалација на инцидентот го напуштиле кафулето.

До кога пратеникот насилник од редовите на СДС - ќе се повикува на пратеничкиот имунитет ќе ги провоцира и малтретира гостиварчани кои не се негови истомисленици?

Овој силеџија пратеник од СДС кој има проблеми самиот со себе, каде ќе се сокрие по изборите во април, само тој си знае.

Ова не е прв пат: на 24 септември 2019 г. Пратеникот од СДСМ - Гостивар- Благојче Трпевски, физички нападнал гостиварчанец во присуство на неговата малолетна ќерка.

24 септември 2019 г. - Пратеникот од СДСМ - Благојче Трпевски, физички нападнал гостиварец

Денес околу 14 часот пред продавницата Деликатес кај стариот трговски центар во Гостивар, пратеникот од редовите на СДСМ - Благојче Трпевски, физички нападнал еден наш сограѓанин. По сведочење од лица затекнати во моментот на случувањето, нашиот сограѓанин пазарувал во Деликатес, а колата му била паркирана пред продавницата, притоа пратеникот му свирел за да ја тргне, на што сограѓанинот не бил во можност веднаш тоа да го стори затоа што бил на каса. Во момент на бес излегол и му ја скршил шофершајбната. Сето ова не завршило тука, туку и физички го нападнал во присуство на неговата неполнолетна ќерка.

За сево ова е повикана полицијата, која пристигнала на лице место.

Во моментов се врши страшен притисок врз институциите на ситемот т.е полицијата и судството за да се забошоти целава случка. Но едно не е јасно како ќе се забошоти нешто кое го виделе голем број на граѓани.

Законот треба да важи за сите. Моќниците на СДС колку и да сакаат да го забошотат овој немил настан ВИСТИНАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА.

Се прашувам до каде дојде сево ова, зар треба да се плашиме од свиркањето на пратениците на власта, да не изедеме ќотек???

IgorФБ статус на Игор Доневски

 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.