Среда, 22 Јануари 2020    PDF Печати Е-пошта
Прашања кои што заслужуваат одговор

Прашања кои што заслужуваат одговор: Неколку прашања кои што Коста Петров треба да им ги постави на министрите од неговата влада…

Прашања кои што заслужуваат одговор: Неколку прашања кои што Коста Петров треба да им ги постави на министрите од неговата влада…
 
Изминатиов период македонската јавност беше сведок на едно добро осмислено сценарио од холиудски карактер (односно плагијат) од страна на СДСМ и власта, а во режија на нивниот потпретседател Коста Петров.
 
Имено, функционерот на СДСМ Петров во неколку прилики, односно во наликик на некоја си успешна влада и напредна земја ги промовираше неговите министри, притоа поставувајќи им смешни и однапред провидни кратки прашања за тоа колку биле „ИН“ истите и за тоа што сработиле во изминатиот период…

Нормално, одговорите на секој му се јасни, сигурно самите тие нема да одговорат негативно за нивниот неуспех и на секој можен начин и прку маркентишки трикови се обидуваат да ја изманипулират македонската јавност.

Она што треба да го направи потпретседателот на СДСМ, Коста Петров а ќе биде од интерес на сите граѓани на Македонија е да им ги постави следните прашања на сите негови партиски челници кои што во моментов се на високи државни функции, а во изминатиот период од три години речиси и ништо не сработиле.

Не се 30 но се неколку кратки прачања кои што Петров треба да им ги постави на неговите функционери од власта:

1.Дали ја направивте минималната плата 30.000 денари?

2.Дали приходите за двајца вработени во едно семејство изнесуваат 1.000 евра како што ветувавте во 2016 година за време на изборната кампања?

3.Дали го сопревте иселувањето на младите откако дојдовте власт?

4.Колку млади успеавте да вратите од оние иселените и што ги мотивирало истите да се вратат?

5.Дали во овие неколку години откако сте на власт сте излегле пред влада и сте оставиле кондури, во знак на револт што младите се иселуваат од Македонија?

6.Дали се колневте дека нема да го промените името на Република Македонија, па делувавте спротивно?

7.Дали вашиот лидер треба да си понеси одговорност за она што му го направи на Македонија?

8.Дали после насилната промена на името добивте датум за преговори со ЕУ?

9.Дали свесно ги лажевте граѓаните за време на референдумската кампања дека со прифаќањето на договорот од Преспа ние веќе сме дел од ЕУ и НАТО?

10.Дали донесовте алпски воздух и живот за сите во Македонија?

Постојат мал милион неодговорени кратки прашања кои што Коста Петров (само да не бидат од холиудски стил) треба да им ги постави на неговите соопартијци од власта кои што за жал изминатиот период освен корупцијата и скандалите ништо друго не направија.

Ова не се 30 туку 10 кратки и клучни прашања кои што заслужуват одговор од страна на власта а кои што треба Коста да им ги постави, се разбира доколку не важи онаа нивната „НЕКОИ ПРАШАЊА НЕ ЗАСЛУЖУВАТ ОДГОВОР“

https://kurir.mk/makedonija/vesti/prashanja-koi-shto-zasluzuvaat-odgovor-nekolku-prashanja-koi-shto-kosta-petrov-treba-da-im-gi-postavi-na-ministrite-od-negovata-vlada/

 

На прво место

News image

Заев лаже, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Мицкоски докажа дека Заев лаже, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Историја

News image

Грчки фашисти

Грчките фашистички окупатори си даваат за право да присвојуваат Македонска територија историја и и...

Иселеници

News image

СРЕДБИ КОИ СЕ ПАМЕТАТ

Поранешниот претседтел на Репубика Македонија Ѓорѓе Иванов...

Култура и туризам

News image

Д-р Виолета Ачкоска - познавач на македонската историја (9)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ЛИЧНОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (9)

IV РАЗВОЈ НА ПАЛЕОГРАФИЈАТА НА БАЛКАНОТ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.